Amical: Dunarea Calarasi- PFC Montana

Dunărea Calarasi, echipa aflata actualmente in Liga a 2 a si care si-a stabilit drept obiectiv revenirea in Liga 1, a disputat, azi, primul meci de verificare din stagiul din Bulgaria de la Bansko. „Galben – albaştrii” s-au dueleat cu PFC Montana, echipă care a s-a clasat, în sezonul trecut, pe 2 în topul ligii a 2-a ratând la baraj promovarea în L1.
Din minutul 30, Dunărea a condus cu 1-0 graţie golului marcat de Georgian Honciu care a reluat cu capul în plasă centrarea lui Marrone.
Antrenorul Cristi Pustai a început cu: 1. Stefan Krell – 3. Ionuţ Ţenea, 24. Alin Mutu, 21. Dias Ceschin, 27. Gaston Mendy – 6. Gabriel Preoteasa, 22. David Stoppacher – 4. Cristian Raiciu, 10. Georgian Honciu, 23. Salvatore Marrone – 9. Thaer Bawab.

In repriza a doua, antrenorul Cristi Pustai, a introdus ce-a de a doua echipa, Stefan Krell – Laur Manole (din min. 80 Alexandru Săbăngeanu), Andrei Manole, Costel Avram, Alex. Dobre,  Ştefan Pacionel, Cătălin Măgureanu, Andrei Zete, Dimciu Halep, Kazu, Costin Petre. Accidentaţi, portarii Alessandro Caparco şi Gabi Popa, n-au jucat deloc.

Partida s-a incheiat cu scorul de 2 – 1 pentru bulgari. Următorul joc va fi programat duminică, 14 iulie.